14. jula 2025. godine, u Kulturno-sportskom centru Zavidovići održana je vanredna akcija dobrovoljnog darivanja krvi, u organizaciji Crvenog križa grada Zavidovići i u saradnji sa Transfuzijskim centrom Kantonalne bolnice Zenica.
Uprkos ljetnim obavezama i visokim temperaturama, akciji se odazvalo 46 građana, a krv je uspješno darovalo njih 37. Posebnu radost donosi podatak da je pet učesnika po prvi put učinilo ovaj čin humanosti, i nadamo se, da neće biti posljednji.
Ova akcija je organizovana kao vanredna, uslijed povećanih potreba za krvnim jedinicama u KBZ. Upravo zato, odziv koji smo zabilježili smatramo izuzetno uspješnim i ohrabrujućim.
Zahvaljujemo svim humanim ljudima koji su izdvojili svoje vrijeme i svojim nesebičnim gestom pomogli onima kojima je krv pitanje života.
Akciji se priključila i gradonačelnica Zavidovića, Erna Merdić Smailhodžić, koja je i sama dugogodišnji davalac krvi. Njen dolazak nije bio protokolaran, već iskren čin kojim je pokazala koliko je važno da i javni zvaničnici budu primjer građanske odgovornosti i solidarnosti.
Zahvaljujemo se i našim volonterima, čiji trud i predanost čine da svaka akcija protiče organizovano i sigurno, kao i direktoru Kulturno-sportskog centra Zavidovići, koji nam, kao i do sada, nesebično ustupa prostor i time značajno doprinosi da se akcije realizuju u optimalnim uslovima.
Fotografije sa akcije možete pogledati u galeriji u nastavku:
